تبلیغات
بیاییــــــــد این آتش ویرانگر را مهار کنیم - وادی ها
بیاییــــــــد این آتش ویرانگر را مهار کنیم
همواره آمادهء دریافت نظرات و پیشنهاداتِ شما عزیزان هستیم...

مرتبه
تاریخ : سه شنبه 2 آبان 1396
خلاصه گزارش لژیون هفدهم
موضوع: پایان وادی دوازدهم و مرور سوالات آزمون و رفع اشکال آن ها
در روز یکشنبه 30 مهر ماه 1396در وادی دوازدهم آموختیم که انسان در خیلی اوقات در مسیر تکاملی اش، بایستی نبرد داشته باشد. نبرد به معنای جنگ و مبارزه است و در جنگ هم به قول قدیمی ها حلوا خیرات نمی کنند و قطعاً همراه با کشته و خونریزی خواهد بود؛ وگرنه دیگر نام آن جنگ نیست و بایستی نام آن را مصاحبت و گفتگو یا رجز خوانی گذاشت. و به همین دلیل در وادی ذکر شده که جنگ بدون کشته و خونریزی مفهومی ندارد. پس بایستی همیشه خود را به روز و آماده نگهداریم، از هر نظر!
وقتی شخصی ساعت 5 وارد کنگره می شود، اگرچه ساعت 8 همان شخصِ قبلی است؛ اما در طول این 3 ساعت بایستی علم و آگاهی ای که در کنگره آموزش داده شده است که تحت عنوان "کارگاه های آموزشی" کنگره از ان یاد می شود در او باقی مانده باشد تا بتواند این علوم را در زندگی اش به کار گیرد وگرنه بنظر من وقت تلف کردنی بیش نخواهد بود.
دست های آسمانی و حتی دست های شیطانی فقط القاء افکار را انجام می دهند؛ و چه در زمان شروع اعتیاد برای مصرف موادمخدر، و چه در دستوراتی که راهنما می دهد در مسیر درمان، هیچکدام اجبار مطلق وجود ندارد و هر دو، فقط شخص را به گونه ای دعوت و یا نهایتاً تشویق می نمایند اما این خود اوست که تعیین میکند کدام القاء مؤثر واقع گردد. و در ضمن بایستی بدانیم که با انتخاب هر مسیر و هر گروه، قطعاً بایستی بهای آن را پرداخت کنیم  واین میتواند یکی از مهمترین وجه تمایزها در راه ارزش و ضدارزش ها باشد.
رکود بر هیچ موجودی جایز نیست؛ یعنی اگر بخواهم در یک کلام بگویم، موجود زنده، یعنی موجودی که در حرکت است. گاه این حرکت ها قابل مشاهده است و گاه غیر قابل مشاهده و نامحسوس اند. اگر موجودی از حرکت ایستاد، دیگر موجود نیست. دیگر از بین میرود و متلاشی خواهد شد. و منظور از حرکت؛ بیشتر آن حرکت درونی هر موجودی است.
در زندگی، انسان تا زمانی که در حرکت باشد، خصوصاً حرکت منظم و هدفمند، موفقیت با اوست و زمانی که دست از تلاش برداشت، دیگر به اصطلاح اسیر سرنوشت خواهد بود.
همهء انسانها علم را دارند؛ اما بایستی با آموزش و همچنین وارد مرحلهء تجربه شدن آن را از درون خود استخراج نمایند و تا در آن مسیر قرار نگیرند، قادر نخواهند بود.
موضوع مهم دیگری که در وادی به آن پرداخته شده است؛ معجزهء زمان است. یعنی به امواج(که همه چیز متشکل از امواج متراکم است) فرصت داده شد تا در طول زمان، ماهیت خود را تغییر دهند. یعنی انسان گناهکار و معصوم، باسواد و بیسواد، پولدار و بی پول، مجرد و متأهل، دانا و نادان و... هیچکدام قرار نیست این صفات را تا همیشه باخود داشته باشند و اختیار دارند که اگر بخواهند و در مسیر آن تلاش کنند، و با پرداخت بها، آن صفات را طبق میل خود تغییر دهند.
البته در این مسیر همیشه باید یک جملهء کلیدی را در نظر داشت: " هیچ عمل ضدارزشی انجام نمیگیرد، مگر اینکه ملبس به لباس تقوا و ارزشها باشد! "
یعنی هرکدام از گروه هایی که ما به عنوان گناهکار، جنایتکار، تروریست، ضدانسانیت و... می شناسیم؛ اگر از خودشان دلیل انجام این جنایات را بپرسیم، یکسری دلیل های ارزشی می آورند که مثلاً ما برای دفاع از انسانیت و برقراری عدالت، جهاد در راه خدا و... این امور را انجام می دهیم و آن وقت میبینیم که چه لباس های زیبایی بر تنِ اعمال پست و وقیحانه پوشانیده می شود.
و کلام آخر اینکه برای به وضوح دیدنِ عنوان وادی دوازدهم "در آخر امر، امر اول اجرا میشود" و همچنین مراحل "تغییر، تبدیل و ترخیص" طبق کلیدواژهء آخر وادی، هرساله باید یک درخت بکاریم تا با رشد آن، شاهد همهء این عبارات باشیم.

سپاس از شما؛ خسته نباشید!برچسب ها: وادی دوازدهم، برداشت از وادی دوازده،
ارسال توسط استاد لژیون
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ