تبلیغات
بیاییــــــــد این آتش ویرانگر را مهار کنیم - گزارش جلسه عمومی مسافران و همسفران نمایندگی میرداماد اصفهان
بیاییــــــــد این آتش ویرانگر را مهار کنیم
همواره آمادهء دریافت نظرات و پیشنهاداتِ شما عزیزان هستیم...


بنــــــــام قــــدرت مطـــلق

این جلسه، جلسه ششم از دور پنجم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی میرداماد  اصفهان

با نگهبانی مسافر علی و استادی مسافر امید و دبیری مسافر داوود در تاریخ 1395/04/03

با دستور جلسه ((ظرفیت و مسئولیت، قبله گم کردن )) رأس ساعت 18 شروع بکار نمود.


استاد جلسه صحبتهای خود را به شرح زیر عنوان نمودند؛

ابتدا خداوند را شاکرم که بار دیگر درجایگاه استادی،وظیفه ای که بر عهدهء من گذاشته شده را به انجام میرسانم.
مثالی که از ظرفیت در ذهن من درکنگره بوجود آمد و همیشه تداعی میشود مربوط به مثال استخر انرژی است که استادامین دژاکام عنوان فرمودند و دریافتیم ظرفیت،همان دانایی ماست؛ظرفیت از ظرف می آید و هرشخصی برای دریافت هرچیزی نیاز به یک ظرف دارد!


البته بنظر من ظرفیت در دو بُعد صورت میگیرد؛یکی در صُور آشکار،مثلأ درجسم انسان یک مقداری گرما،سرما،فشار و... قابل تحمل است
و دیگری در صُور پنهان است،که مربوط به دستورجلسهءامروز است و فراتر از جسم و ماده است.یعنی من "میتوانم خودرا به جایی برسانم" که به هرمیزانی که در راستای هرآموزشی حرکت نمایم،ازآن بهره بگیرم. و این را من بعنوان یک نعمت درنظر میگیرم؛ که من به هرمیزانی که خواسته دارم و درجهتِ آن حرکت کنم میتوانم از عشق،نفرت،پول،محبت و هرچیزی بهره مند شوم و این قابل گسترش است و میتوانم بگویم دانایی،همان ظرفِ قابلِ گسترشِ هر انسانی است که بستگی کامل به خودش دارد.


مطلب بعدی کلمهء مسئولیت است که من در هرجایگاهی قرارمیگیرم باید نسبت به نحوهء عملکردم درآن جایگاه،مورد سؤال قراربگیرم.و این مسئولیت با ظرفیتی که درموردش صحبت شد به یک نحوِ بسیارمستقیمی باهم در ارتباطند؛
اگر ظرفیت،بیشتر از مسئولیتی است که درآن قرار میگیرم خُب کار درست پیش میرود مثل مدیری که درجایگاه معاونت قرارمیگیرد و اشراف کامل برجایگاه معاونت،ازدیدگاه یک مدیر را دارد؛ اما برعکس آن اگر ظرفیت،کمتر از مسئولیتی است که درآن قرارمیگیرم میشود "قبله گُم کردن"! یعنی از هدفِ خود باز می مانم،هدفی که در سفر اول، درمان اعتیاد است نه آنالیز کردنِ چگونگی عملکرد راهنما و دیگران.و اهداف ما در کنگره و زندگی یک اولویت بندی مهمی دارند.


ارسال توسط استاد لژیون
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ