تبلیغات
بیاییــــــــد این آتش ویرانگر را مهار کنیم - گزارش جلسه خصوصی مسافران نمایندگی میرداماد اصفهان
بیاییــــــــد این آتش ویرانگر را مهار کنیم
همواره آمادهء دریافت نظرات و پیشنهاداتِ شما عزیزان هستیم...

مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 16 اردیبهشت 1395
بنام خالق عشق و هستی

در روز دوشنبه مورخ 95/02/13جلسه دهم  از دور چهارم ، سری کارگاه آموزشی
خصوصی در کنگره 60 نمایندگی میرداماد اصفهان با
 دستور جلسه  "هفته راهنما  "  با
 استادی مسافر امید و نگهبانی موقت مسافر فرشید و دبیری مسافر علیرضا
راس ساعت 17 شروع بکار نمود.


خلاصه سخنان استاد:
استاد ابتدا بخاطر توفیق حضور در جلسات کنگره و همچنین تجربه مجدد جایگاه استادی سپاس خدا را بجای آوردند. در کنگره60،برای هر جایگاه و مقوله ای ما یکسری نوشتارها،مکتوبات یا شرح وظایفی داریم. که جزوه راهنما و راهنمایی درکنگره60، مربوط به راهنمایان میباشد و تمامی اصول،متد و باید ونبایدها را درآن برای ما ذکر نموده اند.ابتدای جزوه آمده است که ما در دنیا در مقوله اعتیاد 2 دسته از عزیزان را داریم که صاحب نظر هستند : دسته اول پزشکان و متخصصان و صاحب نظرانی که درس آکادمی و یا بورد تخصصی آن رشته را دارند مثل پزشکانی که بیرون در مورد ترک اعتیاد و یا درمان اعتیاد و یا مسائل وابسته به اعتیاد  پژوهش کرده اند و آموزش های لازم را گرفته اند ، و گروه دوم آنهایی هستند که تجربه اعتیاد را دارند و یا در ngo های دیگر ترک کرده اند و یا مثل کنگره به درمان رسیده اند ، این ها کسانی هستند که می توانند در مورد مقوله اعتیاد صاحب نظر باشند و کسانی هستند که درباره اعتیاد حرفی برای گفتن دارند ، و غیر از این کسی را به رسمیت نمی شناسند که بخواهند در مورد اعتیاد حرفی بزنند .
یک کمک راهنما باید دو مسئله را کاملأ بشناسد; یکی انسان و دیگری موادمخدر! زیرا اعتیاد فرزند ناخلی است از ازدواج انسان و موادمخدر! طبق نوشتارها، کنگره60 بر اساس کمک فرد رهاشده از اعتیاد،به فرد درحال مصرف موادمخدر متشکل شده است. قضاوت و برداشت،ازجایگاه راهنمایی از دیدگاه های مختلفی مانند دیدگاه کنگره60،خود راهنما،رهجو،افراد بیرون کنگره و... ممکن است کاملأ متفاوت باشد.
بنظرمن بهترین شکل برای ادای دین افرادی که احساس میکنند به کنگره مدیونند،خدمت در جایگاه راهنمایی است همانطور که شخص تاکنون معلم اعتیاد بوده است،اکنون با یک فرایند معکوس،معلم رهایی از اعتیاد باشد! برای موفقیت در هرجایگاهی باید خواست قلبی قوی وجودداشته باشد و راهنمایان مسلح به سلاح عشق،عقل و ایمان باشند و توأم با جذبهء پدری و محبت مادری باشد.
ما در کنگره 60  چیزی داریم به این عنوان که هر کمک راهنما که یک سری خصوصیاتی را داشته باشند و وقتی که گفته می شود که این خصوصیات را داشته باشد اگر نداشته باشند بر اساس قوانین و نوشتار های کنگره 60 آن اهدافی را که دارند دنبال می کنند به مقصد نخواهند رساند ، اولین موضوع این است که باید پایبند این جایگاه باشد . ما یک سری حرمت ها را در کنگره می خوانیم و این حرمت ها برای ایجنت ، مرزبان،دیدبان،و خود بنیان کنگره 60 و یا شخص تازه وارد است و فرقی نمی کند ، کسی که بعنوان مسافر و یا همسفر وارد کنگره 60 می شود باید این حرمت ها  و قوانین را رعایت کند.......

ارسال توسط استاد لژیون
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ