تبلیغات
بیاییــــــــد این آتش ویرانگر را مهار کنیم - " آیا می دانستید؟؟؟
بیاییــــــــد این آتش ویرانگر را مهار کنیم
همواره آمادهء دریافت نظرات و پیشنهاداتِ شما عزیزان هستیم...

مرتبه
تاریخ : سه شنبه 15 دی 1394

آیا می دانستید که علت خارش پوست توسط افراد مصرف کننده مواد چیست؟

در داخل این سلولها حفره هایی (واکوئل) پر از اسیدهای آمینه به نام هیستامین وجود دارد، هیستامین با اثر روی عرق باعث گشاد شدن رگ های خونی شده و پلاسمهای داخل خون از داخل عروق به بیرون تراوش می کند و مصرف کنندگان مواد مخدر مثل: مورفین، تریاک و هرویین دچار یک حالت تورم در صورت می شوند.
هیستامین اثر خارش آور دارد و بعد از مصرف مواد مخدر گروه تریاک که بیشترین میزان آزاد شدن هیستامین را از سلولهای (ماست سل) دارند شخص دچار خارش عمومی می شود. معتادین به تریاک بعد از مدتی دیگر نسبت به آزاد کردن هیستامین دچار تحمل می شوند و دیگر میزان زیادی هیستامین آزاد نمی کنند و سلولهای (ماست سل) و جدار آنها مقاوم می شود.

صورت اغلب مصرف کنندگان تریاک را اگر قبل و بعد از مصرف تریاک ببینید ورم و بزرگی آن را به خوبی متوجه می شوید به این علت اکثر زنان که شوهران آنها مصرف کننده تریاک هستند از روی تورم صورت متوجه می شوند که آنها تریاک مصرف کرده اند.

2- آیا می دانستید که علت تمایل به تکرار مصرف مواد چیست؟

در شرایط عادی وقتی بشر از انجام دادن کاری لذت ببرد و به عبارتی دیگر پاداش بگیرد از مناطق پایینی مغز او موادی به اسم دوپامین و نوراپی نفرین ترشح می کند و بر روی قشر و سایر مراکز حیاتی اثر می کند و احساس لذت و پاداش به او دست می دهد و سعی در تکرار آن عمل دارد. یکی از آثار سوء مواد مخدر فعال شدن همین سیستم است. بنابراین کسانی که یک بار با مواد آشنا می شوند چون سیستم پاداش در مغز او تقویت شده تمایلی شدید به تکرار مصرف پیدا می کند.

3- آیا می دانید که علت تخریب سریع دندانها در افراد مصرف کننده مواد چیست؟

مواد مخدر و یا گازهای حاصل از سوختن آنها ضامن کاستن از تعداد و تنوع باکتری های مفید حفره دهان، زمینه رشد و تکثیر انواع باکتری های بیماری زا را فراهم می کند و همچنین مواد مخدر در ترکیب با مواد غذایی و یا مواد حاصل از اثر باکتری ها بر مواد غذایی انواع سموم و فرآورده های شیمیایی مضر و تخریب را پیرامون دندانها و بافت های لثه ایجاد می کند و زمینه روند تخریب و تسریع دندانها را فراهم می کند.

4- آیا می دانستید که یکی از کاربردهای شربت OT  جلوگیری از پوسیدگی دندانها است؟

در شربت OT آلکالوئیدی به نام ساگوینارین وجود دارد که علاوه برا فزایش فشار خون و افزایش انقباضات دودی روده ای و کند کردن رشد تومورها، این ماده باعث از بین بردن رسوبات روی دندانها، تاثیر بازدارنده در تشکیل جرم دندانی جدید دارد و این امر باعث جلوگیری از پوسیدگی دندان می شود. از این ماده در خمیر دندان و محلول های دهان شویه استفاده می شود.
البته ساگوینارین همراه با (روی)، اثر بخشی بیشتری دارد که این ماده مغذی (روی) در گوشت گاو، میگو، قارچ، تخمه کدو، اسفناج و... وجود دارد که با بخارپز کردن این مواد می توان روی بیشتری را جذب کنیم.

5- آیا می دانستید که مصرف مواد مخدر چرا باعث کاهش اشتها می شود؟

با مصرف مواد ذخایر ویتامین ها و املاح کاهش می یابد، تورم بیش از حد کبد، از تولید صفرا و عمل فیلتراسیون (تصفیه کبدی) جلوگیری می کند و همچنین به دلیل عدم توجه به برنامه غذایی خود، دچار اختلالات گوارشی متعددی مثل: اسهال، یبوست، عدم توانایی در هضم درست غذاها شده که در نتیجه این عوامل به تدریج باعث کاهش اشتها در فرد مصرف کننده می شود.


منبع  :  وب سایت نمایندگی آکادمی


ارسال توسط مسافر میثم
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ