تبلیغات
بیاییــــــــد این آتش ویرانگر را مهار کنیم - دستور جلسه صورت مسئله اعتیاد
بیاییــــــــد این آتش ویرانگر را مهار کنیم
همواره آمادهء دریافت نظرات و پیشنهاداتِ شما عزیزان هستیم...

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 11 آذر 1394
 
بنام قدرت مطلق الله

 

در روز دوشنبه مورخ 94/6/30 جلسه هشتم از دور سوم  ، سری کارگاه آموزشی خصوصی در کنگره 60 نمایندگی میرداماد اصفهان با دستور جلسه  ((  صورت مسئله اعتیاد  ))  با استادی مسافر امید و نگهبانی مسافر رضا و دبیری مسافر رضا راس ساعت 17 شروع بکار نمود .

 


 

 استاد چنین فرمودند :

اگر بخواهیم به اهمیت آن پی ببریم این اولین دستورجلسه است که در کنگره 60 بیان شده است و جای تفکر دارد که چرا جناب آقای مهندس دژاکام و یا گروه دیده بانان این دستورجلسه را اولین دستورجلسه قرار داده اند و بعد از آن وادی اول و یا وادی تفکر قرار گرفته است . ما اگر در مورد صورت مسئله اعتیاد آگاهی های لازم را پیدا نکنیم  ، آموزشهایی را که در کنگره باید بیاموزیم و آنها را کاربردی کنیم دست پیدا نمی کنیم و باید گفت که صورت مسئله اعتیاد الفبایی است برای آموختن و کاربردی کردن در کنگره 60 . 

 استاد چنین فرمودند :

بزرگترین لطفی که کنگره 60 به جامعه اعتیاد نمود یا به جامعه مصرف کنندگان مواد مخدر انجام داد ، این کشف یا تشریح صورت مسئله اعتیاد بود .  کنگره 60 با کشف صورت مسئله اعتیاد به مصرف کنندگان ، پزشکان ، متخصصان و تمام صاحب نظران حوزه اعتیاد اعلام کرد اعتیاد از چندین بخش تشکیل شده است .

 

 

 
قبل از کشف صورت مسئله اعتیاد اکثرا به یک پارامترهای خاصی تکیه می کردند . بعضی ها معتقد بودند بیمار مواد مخدر فقط یک بیماری جسمی است و یا بعضی ها اعتقاد داشتند بیماری مواد مخدر یک بیمار روانی است . کنگره 60 راهکاری که در مورد صورت مسئله اعتیاد و مقاله ای ارائه کرد در سال 78 که به صورت رسمی وارد حوزه اعتیاد شد و در اولین مجمع راهکارهای اعتیاد آقای مهندس اعلام نمودند ، فرمودند که بیماری اعتیاد از ترکیب انسان و مواد مخدر تشکیل شده است و خود انسان دارای دو جنبه است 1 - عکس العمل های آشکار 2- عکس العمل های پنهان . مسئله مهمی که آقای مهندس دزاکام اعلام کردند و تاکید فراوانی هم داشتند این بود که علت اصلی برگشت به اعتیاد در کسانی که ترک می کنند همین عکس العمل های پنهان است . وقتی عکس العمل های آشکار قطع می شود یک مصرف کننده خود درک می کند که از لحاظ ذهنی دچار افسردگی ، نا امیدی ، گوشه گیری و ... می شود و کنگره 60 اعتقاد دارد تا عکس العمل های آشکار و عکس العمل های پنهان در کنار هم به درمان نرسد ، بیمار مواد مخدر به یک انسان سالم تبدیل نمی شود . این مسائل رابطه مستقیم دارد با جسم و روان که در مثلث درمان است . صورت مسئله اعتیاد همان مثلث درمان است و هیچ تفاوتی با هم ندارند . عکس العمل های پنهان ناشی از بازدهی نامناسب سیستم شبه افیونی بدن است . وقتی سیستم ایکس ما درست کار نکند ، عکس العمل های پنهان خود را نشان می دهد و دچار بسیاری از بیماریها می شویم . کنگره 60 گروه های مصرف کننده مواد  مخدر را به سه دسته تقسیم می کند . 1 - گروه های نامزد اعتیاد . کسانی هستند که به صورت تفریحی و یا تفننی به مصرف مواد مخدر می پردازند که در آینده بیشتر آنها به مصرف کننده مواد مخدر تبدیل می شوند و کنگره 60 راهکار مقابله با نامزدهای اعتیاد را پیشگیری اعلام کرده است . 2 - گروه دوم مصرف کنندگان خواستار اعتیاد هستند کنگره 60 راهکار این گروه از مصرف کنندگان مواد مخدر را مهار اعلام کرده است .  3 - مهمترین گروه اعتیاد ، مصرف کنندگان مواد مخدر که خواستار رهایی هستند . کسانی که در کنگره 60 حضور پیدا می کنند در این دسته از افراد قرار دارند و باز این گروه سوم به سه دسته دیگر تقسیم می شوند . 1-  شاغل 2-  بیکار 3- آخر خطی . این مسئله زیاد در کنگره 60 مهم نیست ، مسئله مهم این است که این افراد خواستار رهایی باشند . بحث صورت مسئله اعتیاد پیچیده نیست ولی بسیار بسیار مهم است ، اگر بخواهیم به اهمیت آن پی ببریم این اولین دستورجلسه است که در کنگره 60 بیان شده است و جای تفکر دارد که چرا جناب آقای مهندس دژاکام و یا گروه دیده بانان این دستورجلسه را اولین دستورجلسه قرار داده اند و بعد از آن وادی اول و یا وادی تفکر قرار گرفته است . ما اگر در مورد صورت مسئله اعتیاد آگاهی های لازم را پیدا نکنیم  ، آموزشهایی را که در کنگره باید بیاموزیم و آنها را کاربردی کنیم دست پیدا نمی کنیم و باید گفت که صورت مسئله اعتیاد الفبایی است برای آموختن و کاربردی کردن در کنگره 60 .


ارسال توسط استاد لژیون
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ